SPOR ALANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.
PLAYDIUM OYUN ALANLARI
Playdium’da oluşturduğumuz oyun alanlarını, her yaş grubundaki çocuğun bir oyun alanından beklentisini gözeterek planlıyoruz.

Örneğin,1-3 yaş arası çocuklar vücutlarını yeni tanımaya başladıkları için oturarak oyun oynamayı tercih ederken, 3-5 yaş arası çocuklar için oyun, zıplamak ve tırmanmaktır. Çünkü bu yaş grubu çocuklar büyümek için sabırsızdır.

Çocuklar büyüdükçe oyun alanları da farklı ve yenilikçi tasarımlar ile genişler. Bu yaş grubundaki çocuklar yaratıcılıklarını geliştirecekleri, hareket ederken sosyalleşip, iletişim kurup, oyun oynayabilecekleri alanlara ihtiyaç duyarlar.

Genç çocuklar, yani 12 yaş üzeri çocuklar ise daha sıra dışı, fiziksel becerilerini sınayacakları ve hatta zorlanacakları oyunları tercih ederler. Yüksek tırmanmalar, macera kuleleri gibi özel tasarlanmış üniteler bu yaş grubunun sportif branşlara ilgisini artırır ve içlerindeki enerjiyi sağlıklı bir biçimde dışarı atmalarına fırsat verir.

Biz bir oyun alanı oluştururken önce sizinle birlikte bir oyun planı oluşturuyoruz. Bu planda sizden ihtiyaçlarınızı, hedeflerinizi ve oyun alanınız ile ilgili beklentilerinizi öğreniyoruz. Bu plan sizin için oluşturacağımız oyun alanının temel unsurlarını belirliyor.
ÖZEL TASARIM OYUN ALANLARI
Bir oyun alanına yatırım yaparken beklentiniz standartların dışında ise, size özel projelerimizi anlatmak isteriz. Beklentilerinizden, hayallerinizden ve ihtiyaçlarınızdan yola çıkarak size özel bir alan oluşturuyoruz. Bu zamana kadar alışveriş merkezlerinin büyük oyun alanlarından, özel meskenlerde yaptığımız küçük oyun alanlarına kadar birçok ölçekte özel tasarım oyun alanını projelendirip uyguladık.


Projelerimizde, dev kulelerden küçük perili evlere, balinalardan uzay mekiklerine kadar birçok farklı tema kullanıyoruz. Özel projelerimizi oluştururken hem Avrupa Birliği hem de TSE güvenlik standartlarına uyuyoruz.

Playdium Tasarım İşleri Ekibi olarak hayalinizdeki oyun alanını oluşturmaya hazırız.
PROLUDIC
Oyun alanlarını oluştururken kullandığımız markalardan bir tanesi olan Proludic, 1988’den bu yana çocuk oyun dünyasının bir parçasıdır. Oluşturduğu oyun alanlarında çocukların hem sosyal hem de fiziksel gelişimlerini ön planda tutmaktadır. Kurulduğu günden bu yana Proludic, yerleşim bölgelerinin ve kamusal parkların vazgeçilmez bir parçası olmuştur.

“Eğitsel Oyun Alanları” eğitim ve eğlenceyi birleştirerek eğitim kurumlarına canlılık katmaktadır. Proludic’in sunduğu geniş ürün yelpazesi; tasarımcıları, her yaştan insanın bir araya geldiği sosyal alanları oluşturmaya teşvik eder.

Proludic, ürünlerinde kullandığı kaliteli malzemelerle 25 yıla varan garantiler verebilmektedir. Güvenlik standartları Proludic’in ödün vermediği konuların başında gelmektedir. Ürettiği ekipmanlar, dünyanın en üst güvenlik standartlarına göre TUV tarafından sertifikalandırılmaktadır.

Playdium olarak yurt içi ve yurt dışında projelendirdiğimiz siteler, kamusal parklar, eğitim kurumları ve alışveriş merkezlerinde Proludic oyun alanlarını gurur ve güvenle kullandık, oluşturduğu ürün yelpazesinden ilham alarak projelerimize değer kattık.
ENGELSİZ OYUN ALANLARI
Playdium olarak “İlk adım oyundur” derken oyun hakkının her çocuk için sağlık, beslenme ve eğitim gibi gerekli bir hak olduğuna inanıyoruz. Zihinsel ve fiziksel olarak gelişim seviyesindeki her çocuğun bir arada oyun oynayabileceği erişilebilir parklar projelendirirken, her çocuğu oyuna katabilmek en büyük hedefimizdir. Biz erişilebilir parklarımızı bu yüzden “Herkesi Oyuna Kat” diye adlandırdık.

“Herkesi Oyuna Kat” parkları beceri ve gelişim seviyesindeki her çocuğa aynı parkta oynama imkânı sunmayı amaçlayan bir oyun parkı projesidir. Özel ihtiyaçları karşılamak için yapılandırılmış oyun ekipmanları, güvenlik özellikleri ve tasarım detaylarının yanı sıra ebeveyn veya bakıcılara eğitimler içerir.

Erişilebilir park projenizle ilgili bizi arayın. Size, Herkesi Oyuna Kat’abileceğiniz bir proje yaratalım.
SERBEST OYUN OBJELERİ
15 yılı aşkın bir süredir Snug & Outdoor, miniklerin hayal güçlerini kışkırtan özel tasarımlı oyun parkları kurmaktadır. Dallarında saygın kuruluşlar olan NESTA, İngiliz Sanat Konseyi ve Esmee Fairbairn Vakfı Snug Play’in hayata geçmesinde önemli rol oynamışlardır. İngiliz Tasarım Laboratuvarı ve Eğitim Enstitüsü Snug Play’i anaokulları, ilkokullar, alışveriş merkezleri ve otellerde test etmiştir.

Snug Play modüler parçalardan oluşan bir oyun parkıdır. Tüm park birbirinden ayrı ya da bir kombinasyon içerisinde iç veya dış mekanlarda kullanılabilir.

Çocuklara dinamik, yaratıcı ve heyecan verici oyun alanları yarattığı gibi eğitimciler Snug Play’i bir öğretim kaynağı olarak da müfredat içerisinde kullanabilirler. Herhangi bir kurulum gerektirmez. Yumuşak, dayanıklı ve su geçirmez parçalardan oluşur.

Bu en yeni trend oyun parkı hakkında daha fazla bilgi almak için hemen bizi arayın.
PROJE MEZOPOTAMYA: DOĞAL PARKLAR
Mezopotamya bölgesi tarih boyu sınırları tanımlanamayan bir bölge olup sınır tanımayan sayısız medeniyete evsahipliği yapmıştır. Eğitim ilk bu topraklarda başlamış ve Mezopotamya eğitimin sembolü olmuştur. Bereketli toprakları, üzerinde barındırdığı medeniyetlerin sürekli gelişmesine imkan tanımış ve gelişimin sembolü olmuştur.

Biz de doğal park projemize Proje Mezopotamya adını verdik. Bu projemizde doğal materyaller kullanarak çocuklara kerpiçten evler, saman balyalarından oyun alanları ve hasırdan çadırlar içeren oyun alanları oluşturduk. Başarmanın, mutlu olmanın, bireyselliğin, yaratıcılığın ve doğaya saygının anahtarlarını bu parkların içerisine gizledik.

Proje Mezopotamya’yı tecrübe eden çocukların hayat becerilerinin, öz güvenlerinin geliştiğini ve sosyal yönlerinin güçlendiğini gözlemledik. Doğa ile iç içe eğitim gören çocukların daha huzurlu ve hayatla ilgili daha meraklı olduklarını gördük.

Proje Mezopotamya’yı ihtiyaçlarınıza göre üç farklı şekilde uygularız. Birinci seçenekte, size doğal parkınızın tüm uygulaması yapılmış, hazır bir halde teslim ederiz. İkinci seçenekte, parkın tüm tedarik hazırlığını sizin için yaparız. Öğrencilerinizin, öğretmenlerinizin ve velilerin bir arada inşaasına katkıda bulunduğu bir sosyal aktivite ile parkınızı sizinle birlikte kurarız.

Üçüncü seçenekte ise, Proje Mezopotamya Kulübü’ne üye olabilirsiniz. Programımızı müfredatınıza destek vermek üzere şekillendirebiliriz. Bu seçenekte size devamlı malzeme, uygulama, atölye çalışması ve eğitmen eğitimi gibi konularda size destek sağlarız.

Proje Mezopotamya içinde neler var: Mezopotamya içerisinde saman balyalarından yapılmış kerpiç bir ev, hasırdan yapılmış bir çadır, kütüklerden yapılmış bir market ve saman balyalarından yapılmış bir tarla var. Doğal mazlemelerle hazırlanan Mezopotamya Doğal Oyun çocuklara doğal bir keşif tecrübesinin yanı sıra hayat bilgisi, coğrafya, sanat, matematik, Türkçe müfredatlarına uygulamalı destek bulacaklardır.

Proje Mezopotamya’yı yakından tanımak için bizi arayın, size Proje Mezopotamya’yı tanıtmaktan mutluluk duyarız.
OYUN ZEMİNLERİ
Playdium Oyun Zeminleri, büyük alanları renklendirerek organize eden ve alanlara oyun değeri katan pratik ve kalıcı bir çözümdür. Bu zeminler çocukları fiziksel aktiviteye teşvik ederken onlara eğlenceli bir eğitim imkânı da sağlar.

Playdium standart oyun zeminleri kataloğumuzun yanı sıra dilerseniz hayal ettiğiniz oyunları ve desenleri sizlerle birlikte oluşturabilir, hızlı bir şekilde hayalinizdeki oyunları Playdium Oyun Zemini olarak uygulayabiliriz. Uygulama aşaması hızlıdır. Tozdan arındırılmış yüzeyin üzerine yerleştirilen Playdium Oyun Zeminleri ısı yardımıyla zemine yapıştırılır. Uygulama tamamlandıktan 10 dakika sonra Playdium Oyun Zemini oynamaya hazır hale gelir.

Playdium Oyun Zeminleri güvenli ve çevreye duyarlıdır. Zeminlerin kaymayı engelleyici özelliği çocuklara güvenli bir oyun alanı oluşturur.

Bu oyun zeminleri uygulama aşamasında ya da sonrasında zararlı maddeler salgılamaz. İçerdiği pigmentler organiktir, kurşun veya ağır metaller içermez.
GÜVENLİ OYUN ZEMİNLERİ
Oyun alanlarının güvenliği, standartlara uygun oyun ekipmanları ve darbe emici oyun yüzeyleri ile sağlanır. Otoriteler tarafından kafa yaralanmaları bir oyun alanında olabilecek en ciddi yaralanma olarak sınıflandırılmıştır. Bu yüzden güvenlikli oyun alanı zeminlerini kapsam altına alan dünya çapındaki standartlar ASTM F1282 (ABD), BSEN 1177 (Avrupa Birliği), CSA (Kanada) ve AUS (Avustralya) güvenlik kriterlerini belirlerken HIC’i (Kafa Yaralanma Ölçütü / Head Injury Criterion) esas olarak alır. Bu standartlar hesaba katılarak oyun alanlarındaki güvenlik zeminlerinin yapılarına göre kalınlıkları belirlenir.

Playdium’da Darbe Emici Güvenlik Zeminleri olarak iki ayrı sistem kullanıyoruz.

EPDM Yüzeyli Güvenlik Zeminleri: EPDM kauçuk yüzeyli güvenlikli zemin iki katmanlı bir sistemdir. Alt dolgu katmanı geri dönüşümlü SBR granüllerinden, yüzey katmanı ise renkli EPDM granüllerinden oluşur. EPDM yapısı gereği hem renkli hem de istenilen şekillerde grafikler uygulamaya izin verir. Bu sayede oyun alanlarına güvenlik unsurunun yanı sıra oyun değeri de katar. Dayanıklı yapısı ile Playdium EPDM yüzeyli oyun zeminleri 5 yıl malzeme ve işçilik garantisi altındadır.

Sentetik Çim Yüzeyli Güvenlik Zeminleri:

Sentetik çim yüzeyli güvenlikli zemin iki katmandan oluşur. Geri dönüşümlü kauçuk parçalarından oluşan zemin karolajının üzeri sentetik çim yüzey ile kaplanır. Bu yüzeyde farklı grafikler yapmak mümkündür. Playdium Sentetik Çim Güvenlikli Zeminleri 10 yıl malzeme garantisi altındadır.
SU OYUN EKİPMANLARI
Su oyun parkları özellikle yaz aylarında klasik oyun alanlarına ferahlatıcı bir alternatif oluşturmaktadır. Su oyun parkları çocuklar kadar ebeveynlere de eğlenceli bir tecrübe yaşatmaktadır. Açık alanlarda olduğu kadar kapalı alanlarda da kullanılan su oyun parkları, kompozit ve özel plastik kaplamalar kullanılarak üretilmektedir. Metal bileşenleri limitli tutulduğu için ömür boyu paslanmazlık garantisi bulunmaktadır.

Oteller, kamusal alanlar ve özel alanlara kadar birçok yerde kullanılan su oyun parkları farklı ölçek ve modellerden oluşmaktadır.

Teknik altyapı gerektiren modellerin yanı sıra herhangi bir altyapı gerektirmeyen ve mevcut havuz suyunu manuel pompası ile kullanabilen modelleri de vardır.